Monday , July 26 2021

Zisk Innogy za devět měsíců klesl o 11 procent na 1.9 mld. eurBerlín 13. listopadu (ČTK) – Neckmecké energetické společnosti innogy SE, která působí i v České republice, click zě devět měsíců letošního roku očištěný provozní zisk (EBIT) o 11 procent na 1.9 milliard eur (49.3 billion Kč). Důvodem byl hlavně slabší výkon divize obnovitelných zdrojů způsobený větrnými elektrárnami v Británii a Německu, a nižší zisk divize rozvodné sítě a infrastruktury, uvedla dnes firma.

Podnik zároveň potvrdil výhled zisku pro celou skupinu, ale zhoršil výhled pro divize obnovitelných zdrojů a maloobchodní divize. Důvodem je horší vývoj v produkci větrné energie kvůli slabšímu větru a také silná konkurence.

Očištěný čistý zisk se snížil na 721 milionů eur z 978 milionů eur před rokem. Příjmy za tři čtvrtletí klesly o 9.2 procenta 23.8 billion euros (617.4 billion Kč).

Innogy není jediná, která se potýká s problémy kvůli slabému větru. Také has a concurrent EnBW zhoršil výhled divize obnovitelných zdrojů, protože kvůli slabému větru vyrábějí větrné farmy méně energie, takže mají i nižší zisk, uvedla agentura Reuters.

Potvrdila Firm, že za celý skirt očekává očištěný provozní zisk zhruba 2.7 billion euros eur čistý zisk více než 1.1 billion billion. Zhoršila však o 50 milionů eur výhled zisku divizí obnovitelné energie a maloobchodní divize – v případě obnovitelné na 300 milionů eur a v případě maloobchodí na na 700 milionů eur. Zisk infrastrukturní divize má být naopak vyšší, hlavně díky jednorázovým vlivům.

Innogy provozuje nejdelší a nejvýkonnější elektrickou síť v Německu a je jedním z největších provozovatelů distribuční soustavy v Evropě. Podle počtu zákazníků je jedničkou v Německu a předním dodavatelem energií v Evropě s 18 miliony zákazníků. Je také celosvětově pátým největším provozovatelem větrných elektráren na moři.

V České republice skupina zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby asi pro 1.7 million zákazníků. The provozuje firm 65,000 kilometres is distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu, vyrábí teplo a electřinu ve 14 provozech a patzií mezi největší tuzemské prodejce stlačeného zemního plynu (CNG) ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic.

Na základě březnové dohody na evropské úrovni o rozdělení innogy, kterou uzavřela mateřská RWE s konkurentem E.ON, se letos začali objevovat zájemci o česká společnosti assets. Nabídku podala mimo jiné investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka.


Source link