Monday , August 2 2021

Farmaceite skaidro, kā izvairīties no saslimšanas ar 2. tipa cukura diabētu – Skaista un vesela – Sieviete"2. the type of cukura diab vits ir vielmaiīas slimība, kuras rezultātā enisermenis nepareizi izstrādā insulīnu. Līdz ar to insulīns organismā var būt nepietiekamā daudzumā, bag var būt normāls vai pat paaugstināts, taču ir traucēta insulīna izmantošana šūnās, un saglabājas augsts cukura līmenis asinīs. Cukura diabētu nevar novērst, tikai samazinot vai izslēdzot no ēdienkartes saldumus. Lai izvairītos no saslimšanas, jānodrošina apstākļi, kuros organisms varētu normāli veikt tam paredzētās funkcijas, "skaidro farmaceite.

Uzturēt normālu ķermeņa svaru

Normāls ķermeņa svars uzlabo insulīna racionālu izmantošanu organismā. Savukārt liekais svars tiek uzskatīts par galveno riska factoru cukura diabēta attīstībā gan sievietēm, gan vīriešiem. Ķermenim aptaukojoties, palielinās tauku šūnu izmēri un skaits, kas apgrūtina glikozes iekļūšanu šūnās, līdz ar to nepieciešams arvien vairk insulīna – aizkuņģa dziedzeris to nespēj saražot vajadzīgajā daudzumā. Līdz ar pastiprināto nepieciešamību pēc insulīna, mainās vielmaiņa, un organisms sāk funkcionēt nepareizi. Cukura diabēta attīstības risku tāpat nosaka arī tauku izvietojums enermenī. Ķermeņa augšdaļas aptaukošanās (ābolveida aptaukošanās) palielina 2. type of cukura diabēta attīstības risku vairāk nekā ķermeņa gurnu daļas (bumbierveida) aptaukošanās.

»Experts of ieteikumi senioriem, kā uzturēt možu garu un labu pašsajūtu

Diabēta profilaksē vērtīgi ir tie pārtikas produkti, kas nodrošina visas nepieciešamās uzturvielas un minerālvielas, neeko neviicina lieko kilogramu uzkrāšanos. Katra iendienreize jāveido pēc tā saucamā šķīvja principa, puse cur šķīvja tiek paredzēta dārzeņiem. Dārzeņiem jābūt svaigiem. Ja gatavo salātus, tad bez treknām mērcēm, tos var pārliet ar vieglu olīveļļas un citrusaugļu mērci. ¼ šķīvja jāatvēl olbaltumvielas saturošiem productivity – gaļai, zivīm, productivity pyramid, olām, pākšaugiem, bet ¼ šķīvja ogļhidrātiem – cieti saturošiem produktiem. Izvēle ir pilngraudu productive, piem piram, pilngraudu pasta, brūnie rīsi, dažādi rupja maluma putraimi un graudi.

Maltīšu gatavošanai ieteicams lietot tikai nelielu daudzumu veselīgo (nepiesātināto) tauku, piemēram, olīveļļu, rapšu vai linsēklu eļļu. Gatavošanai vislabākā izvēle ir cepeškrāsns vai sautējamie trauki, kuros var ēdienu pagatavot bez liekas taukvielu piedevas. Jāizvairās no pārmērīga national track gaļas patēriņa, kūkām, smalkmaizītēm, šokolādes un citiem saldumiem. Jādzer vismaz 2 litri ūdens. Lai ēdienkarte būtu veselīga un sabalansēta, ieteicams plānot regulāras maltītes un izvairīties no našķošanās starp ēdienreizēm.

Ievērot pietiekamu fizisko aktivitāšu daudzumu

Fiziski aktīvs dzīvesveids ir panākumu atslēga, ar kuru izvairīties no dažādām veselības problēmām, tostarp 2. tipa cukura diabēta. Pietiekamam fizisko aktivitāšu daudzumam īpaši jāseko līdzi tiem, kuri veic biroja darbu un ikdienu pārsvarā pavada sēžot. Kustības palīdz ne tikai samazināt svaru, bet jo cilvēks vairāk kustas, jo vairāk muskuļi patērē enerģiju (glikozi), kā rezultātā cukura līmenis samazinās. Svarīgi, lai fiziskās aktivitātes būtu, said dienu vai vismaz 5 dienas nedēļā. The nenozīm Tas bag, we say dienu jādodas uz sporta zāli, optimāli būs veltīt 20 minūtes vingrojumiem vai doties 30-60 minūšu garās pastaigās.


Source link