Monday , August 2 2021

"Achemos group" "pasigenda Politik" noro laikytis įsipareigojimų"Political Gal kartais sunku įgyvendinti savo pažadus", – po susitikimo su energetikos ministru Ž.Vaičiūnu (dešinėje) teigė „Achemos grupė" valdybos pirmininkės pavaduotojas Gintaras Balčiūnas. / Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas šiandien susitiko su koncerno „Achemos grupė“ vadovais. As per the criteria we can say that Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymo problema. Tačiau koncerno atstovai nieko konkretaus neišgirdo ir ima abejoti Politikų noru laikytis įsipareigojimų.

Po susitikimo Energetikos ministerijoje koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkės pavaduotojas Gintaras Balčiūnas teigė:

"Mes čia esame susirūpinę dėl tam tikrų pažadų, kurie buvo duoti, caddy SGD terminalo mokestis kamiis metais turėtų mažėti. Buvo įvardyta ir suma – 10 mln. eurų. Tačiau kol kas pagal Kainų komjos sprendimus, pagal visą kitą vaizdą matome, cad mokestis bag praktiškai nemažėja. Gal Politikams kartais sunku įgyvendinti savo pažadus, bet on sudaromas kitų metų biudžetas, mes turime žinoti skaičius. Todėl buvome atėję pasiklausti, ar mūsų nuogąstavimai teisingi. Mat SGD terminalo mokestis iš tikrųjų nemažėja. "

Turim žinoti konkrečius skaičius, nes nuo to priklauso įmonės atheitis. Kitų metų planus turime labai atsaiai sudėlioti.

Stakes G. Balčiūno, iš energetikos ministro ko nors konkretaus išgirsti nepavyko.

"Mūsų skaičiavimai nebuvo paneigti. Go to perdavimo mokestis kamiis metais mums done apie 1.4 mln. eurų. Buvo pasakyta, card bus įgyvendintos priemonės, kurios leis šį mokestį sumažinti. Tačiau pagal paskaičiavimus dėl SGD terminalo mokesčio, dujų perdavimo mokesčio, numatomo VIAP pakeitimo išeina tox pats lygis, kaip šiemet ", – sakė jis.

G. Balčiūnas pažymėjo, kad verslo požiūris kitoks, political countriesų: 'Turime žinoti konkrečius skaičius, nes nuo to priklauso įmonės atheitis. Kitų metų planus turime labai atsai sudėlioti. "

Susitikime su energetikos ministru dalyvavęs' Achemos grupės "generalist directoryus Gintautas Kanapeckas pridūrė:„ Prašėme, kad atnaujintų tuos siūlymus, kuriuos teikė iki šiol. "

Be to, G. Balčiūnas pažymėjo, kad neaiškūs ir Vyriausybės planai išpirkti SGD laivą.

„Mes į tai žiūrime, kaip į tam tikrą verslo planą. Ir visada prašėme pateikti konkrečius skaičius. Tick ​​tada galėtume apsispręsti. Tačiau tai is here for nebuvo padaryta, iki tokių detalių nebuvo prieita ", – sakė jis.

Vasar „Achemos grupės“ vadovai ne kartą susitiko su energetikos ministru ir premjeru Sauliumi Skverneliu. Ž. Vaičiūnas yra teigęs, card jeigu Vyriausybė išpirktų SGD laivą, terminalo išlaikymas „Achemai" nuo kitų metų vidurio galėtų sumažėti apie 40 proc.

Didžiausia dujų vartotoja Lietuvoje Jonavos trąšų gamykla „Achema” per metus sumoka apie 20 mln. eurų – beveik ketvirtadalį visų terminalo kaštų.


<! –

->


Source link