Thursday , August 18 2022

CHP Kurulu's Discipline Group, Yılmaz ve Erol'dan savunma istedi[ad_1]

A A | 12 Kasım 2018 Pazartesi – 17:14 | Son Güncelleme: 12 11 2018 – 17:14

CHP TBMM Kurulu Discipline Group, Yönetim Kurulunca Group, çıkarma cezası ile önlemli olarak cezalandırılması önerisiyle ve oy birliğiyle sevk edilen Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile Ardahan Milletvekili Oztürk Yılmaz'dan 7 gün içerisinde yazılı savunma istedi.

CHP TBMM Kurulu Discipline Group, Yönetim Kurulunca Group in çıkarma cezası ile önlemli olarak cezalandırılması önerisiyle ve oy birliğiyle kurula sevk edilen Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile Ardahan Milletvekili Oztürk Yılmaz'dan yazılı savunmalarını 7 gün içinde iletmelerini istedi.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, TBMM Kurulunun Discipline Group, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş başkanlığında bugün toplandığı belirtildi.

Açıklamada, toplantıda, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz Hakkinda "davranmak aykırı Yetkili kararlarına organ", "Partide aldıkları görev sorumlulukla ve ve ve üyelikle bağdaşmayan Tutum davranışlarda bulunmak" ile "siyasal aykırı Partinin ilkelerine Temel ve eylemlere katkıda çalışmalara bulunmak"; Elazığ Milletvekili Gürsel Erol hakkında ise "Yetkili organ kararlarına aykırı davranmak" fiilleri nedeniyle tedbirli olarak "gruptan kesin çıkarma cezası" ile cezalandırılmalarını öngören Yönetim Group Kurulu kararlarının görüşüldüğü kaydedildi.

Açıklamada, CHP Kurulu tarafından Discipline group iki milletvekiline "tedbir kararına 3 gün içinde itiraz edebilecekleri, yazılı savunmalarını 7 gün içinde iletmeleri ve istemeleri halinde sözlü savunma yapılabileceklerine ilişkin yazı yazılmasının kararlaştırıldığı" bildirildi.

Kurul, "uyarma", "kınama" ve "ihraç" yetkilerine sahip

Kurulunca Yönetim Group geçen gerçekleştirilen toplantıda hafta, "kesin çıkarma cezası" ile "olarak önlemli cezalandırılması" Gursel Erol önerisiyle ile Discipline Group Kuruluna sevk edilen Öztürk Yılmaz, bu karar üzerine Basin toplantısı düzenlemiş ve Genel liberated Kemal Kılıçdaroğlu ile partisine yönelik eleştirilerde bulunmuştu.

Bugun toplanan Yönetim Group Kurulunca, Yılmaz'ın Soz konusu ifadeleri nedeniyle "aldıkları partide görev sorumlulukla ve ve ve üyelikle bağdaşmayan Tutum davranışlarda bulunmak" ve "partinin Temel ve ilkelerine aykırı siyasal çalışmalara eylemlere katkıda bulunmak" fiilleri nedeniyle "kesin gruptan çıkarma cezası" ile " önlemli olarak cezalandırılması "önerisiyle ikinci kez Discipline Group Kuruluna sevk edilmesine oy birliğiyle karar verilmişti.

[ad_2]
Source link