Sunday , September 26 2021

İşte Volkswagen’in kompakt pick-up modeli! – Sözcü GazetesiVolkswagen, Tarok modeliyle birlikte kompakt segmentine giriş yapıyor pick-up. Marka, bu segmentin gelecek yıllarda daha da gelişeceğini ve bu yüzden bu segmentte yer aldıklarını belirtti!

Sao Paulo da yapılan tanıtımla bu aracın sadece Güney United’da satılacağını düşünebilirsiniz ama Tarok sadece bu bölgede satılmayacak. Brezilya’da yapılan tanıtımda marka, Tarok'un Volkswagen’in küresel pazardaki ürün gamına iyi yönde katkısını olacağını belirtti ancak marka bu konu hakkında fazla da detay vermedi. Araç sadece 2 litrelik, 150 beygir gücü olan benzinli motorla üretilecek. Bu modelle birlikte Volkswagen, General Motors ve Toyota'nın yer aldığı kompakt alternative segment-pick-up oluşturuyor model.

db2018al01991_medium

VW, SUV segmentinde birden fazla modeliyle beer yere sahip oldu. Ancak 2010 yılında üretilen tek pick-up modeli olan Amarok, markanın bu segmentteki tek aracıydı. Bu Durum and my friend's name is çapında bu segmentten istediği payı almak için alternative modeller üretmeyi planlıyor. Tarok'un ana satış noktası ise Güney Amerika ve Avrupa random. Tarok, Ford'un en çok satan olan F-150'den mod-pick-up daha küçük bir gövdeye sahip.

db2018au00867_medium

VW’nin son günlerde açıkladığı Ford ile işbirliği elektrikli araçlar, autonomous sürüş ve bu doğrultuda teknolojilerle alakalı. Ozellikle pick-up pazarının merkezi olan Amerika'ya bu aracı Avrupa’da ya da Güney Amerika’da üretip satmak extra yüzde 25 vergi içeriyor. Volkswagen’in Tarok modelini Canada haricinde bir lokasyonda üretip Amerika'ya satması bu durumda oldukça zor gözüküyor.

db2018au00868_medium

Tarok modelinde VW'nin Ford ile çalışması maliyetleri düşürecek. 5000mm uzunluğa sahip olan araç, Ranger’dan biraz daha kısa ve Diess'a göre Tanoak concept modelinin üretim versiyonu gibi. Tarok, Ranger’ın haricinde Chevy Colorado, GMC Canyon, Toyota Tacoma ve Nissan Frontier’e rakip.

db2018au00866_medium


Source link